jumetall@jumetall.ee +372 442 7680

Teenused

Teenused

Metallitööd

Konstruktsioonide demonteerimine

Korrosioonikaitse

Plastikeevitus

Materjali puhastamine

Profiilide lõikamine lintsaega

Lõikamine

Gaasilõikus

Plasmalõikus

Puurimine

Keevitamine

Pulbervärvimine

JU Metall omab üle 20 aasta kogemust metallkonstruktsioonide valmistamisel. Nende aastate jooksul on toimunud oma oskuste pidev arenendamine ja täiustamine. Oleme tunnustatud kui usaldusväärne ja professionaalne äripartner. Koostöös partneritega kasutame paindlikku hinnapoliitikat ja kõigile osapooltele kasulikke tööpõhimõtteid.

Küsi personaalset pakkumist

Metallkonstruktsioonide paigaldus on ehituses üks olulisemaid etappe. Suurem osa hoone koormusest langeb metallkonstruktsioonidele. Pisivead ja puudused võivad tekitada tõsiseid probleeme ning need tuleks parandada tehnilise järelevalve käigus. Konstruktsioonide osade ühendamiseks on olemas erinevad meetodid, mis on tavaliselt välja toodud ka projekti dokumentatsioonis. Eristatakse ühendust keevitusega ja poltliiteid.

Montaaži käigus teostatakse:
Ehitusplatsi ettevalmistus (pinna tasandamist ja ala puhastamist),
kandepostide paigaldus,
fermide paigaldus,
katuse roovide paigaldus.

katusefermid 1katusefermid 2

Metallkonstruktsioonide lammutamine on vastutusrikas töö. Demonteerimist võivad raskendada kitsad töötingimused ning demonteerimist vajavate objektide suurus, samuti demontaaž töötavas tootmises. Sageli kaasneb lammutatud metallkonstruktsioonide paigaldus uues asukohas. Tegu on keerulise ülesandega, mille puhul peab rangelt järgima kõiki standardeid ning tagama tööohutuse ja kvaliteedi.

Teras on küll väga vastupidav materjal, kuid metallidele kohaselt on ka tema nõrkuseks rooste.

Metallkonstruktsioonide korrosioonikaitse põhineb nende värvimisel või kuumtsinkimisel. Ehitusdetailide eluea pikendamiseks elemendid krunditakse ja värvitakse. Ehituse käigus on oluline jälgida, et krunditud kiht saaks võimalikult vähe kahjustada ning peale metallkonstruktsioonide paigaldamist kõik kahjustatud kohad korrosioonikindla materjaliga (nt korrosioonivastase värviga) kaetud saaksid.

Metalli puhastamine tagab värvi pikaealisuse. Metallilt eemaldatakse abrasiivpuhastusseadmetega muda, rooste, vana värv ja õli.

Liivapritsimine on abrasiivosakestega pinna töötlemise meetod, kus suruõhk teeb töödeldava pinna ning annab metallile karedust, mis parandab adhesiooni, mistõttu püsib värv metalli peal paremini.

Liivaprits valmistab metallipinna ette erinevate viimistlusmaterjalide ja lakikatete (dekoratiiv- ja kaitsevärvide) pealekandmiseks. Pinnatöötlus liivapritsiga annab kauni välimuse ja vastupidava tulemused.

Torude, vinklite, karpraudade, I-profiilide ja muu metalli mehaaniline töötlemine lintsae abil, millel on üle kahe rihmaratta tõmmatud saelint.

Lintsae pinkide eeliseks on täpsus ja minimaalne temperatuuri mõju metallile. Lintsaega lõigatud serv on sile, sirge ja puhta pinnaga, mida ei ole võimalik saavutada gaasilõikamisel. Toorik saab vajaliku pikkusega, soovitud nurga all, täielikult valmis koostamiseks või edasiseks töötlemiseks. Lintsaega lõikamine võib vähendada metalli kadumist vähendades lõikuse laiust. Lõikamiseks kasutame Bomari masinaid:

Kõrgtehnoloogilised seadmed ja uute tehnoloogiate kasutamine aitavad meie spetsialistidel teostada kõrge täpsuse ja kvaliteediga lõikamist.

Kõige levinum viis metallilehtede eraldamiseks on giljotiin, mis tagab puhta ja täpse ääre, lisaks on see kiire. See on traditsiooniline lehtmetalli lõikamise meetod, kui ei ole vajadust lõigata keerulise kujuga detaile. Giljotiiniga lõikamine on mehaaniline protsess, kus lehtmetall asetatakse giljotiini nugade vahele. Giljotiinkääridega saab lõigata metalli erineva nurga alt, pikisuunas ja risti. Protsess on kiire, lihtne ja ökonoomne metalli töötlemise viis. Tegemist on levinuima metalli lõikamise meetodiga tööstuses.

Giljotiiniga töötamine eeldab kogemust, teoreetilisi teadmisi ja professionaalset masina käsitlemise oskust. Lõikaja kogenematus ja vajalike oskuste puudumine võib kahjustada materjali.

Gaasiga lõikamine on üks vanimaid metalli lõikamise viise, mis on mõeldud eelkõige paksemale lehtterasele (sh metallidele, mida ei ole võimalik lõigata giljotiini või presskääridega). Lõikamine toimub surve all kõrgendatud temperatuuril (kuni 1200-1300°C) puhta hapniku voolamisel terasele.

Plasmalõikus ja gaasilõikus kuuluvad kuumutatud metalli lõikamise alla. Tööpõhimõte seisneb metallil lõikekoha kuumutamisel ja väljapuhumisel. Erinevalt gaasilõikusest kasutab plasmalõikus lõikamiseks plasmajuga. Plasmalõikust kasutatakse peamiselt tööstuses, ehituses, laevaehituses jt sarnastes valdkondades.

Metalli plasmalõikus on kõrgtehnoloogiline protsess lehtmetalli töötlemisel, mis võimaldab lõigata eri kuju ja suurusega toorikuid, avadega või ilma. Jumetalli plasmalõikuse seadmed võimaldavad lõigata kvaliteetselt nii õhukeste kui ka paksemate materjalide sisse ava, mille diameeter on suhtes materjali pakusega 1:1.

Tänu plasmalõikuse kõrgetele temperatuuridele on võimalik lõigata erinevad metalle ja nende sulameid. Aktiivseid gaase (õhk, hapnik) kasutatakse musta metalli lõikamiseks ja mitteaktiivseid (veeaur, lämmastik, argoon, vesinik) värviliste metallide ja sulamite lõikamiseks.

plasma

Plasmajoa tehnoloogia lubab töödelda metalli kuni 80 mm läbimõõduga. Plasmalõikus ei deformeeri metalli ning lõigatud serv jääb sile. Tehnoloogia tagab minimaalse metalli kaotuse lõikamisel.

Plasmalõikamisel on mitmeid eeliseid nii laser kui ka vee-abrasiivse lõikamise ees. Suurimad eelised on kiirus, hind ja ökonoomsus.

Detailide valmistamiseks lehtmetallist, sõltuvalt tellimuse eripärast ja materjali tüübist, kasutab Jumetall nii plasma-, laser- või gaasilõikust. Saamaks parimat ülevaadet just teie vajadustele jaoks, soovitame võtta ühendust meie spetsialistidega – kontaktvormi leiate siit.


Metalli puurimine on metalltoodete mehaanilise töötlemise tüüp, mille käigus saavutatakse vajaliku diameetri ja sügavusega ava. Puurimine eeldab puuri lõiketera kasutamist, mille abil tehakse metalli ava või suurendatakse olemasolevat auku. Puurimiseks kasutame KNUTH masinaid:

Puurimine on peamine meetod avatud ja umbavade tegemiseks ning olemasolevate aukude suurendamiseks. Vastavalt joonistele teostame puurimist kiiresti ja täpselt.

Keevitamine, mis paljudel juhtudel asendab teisi tehnoloogiaid nagu neetimine ja poltliited, on laialdaselt kasutatav ja lahutamatu osa metalli töötlemisprotsessis. Metalli keevitamine on tehnoloogiline protsess, mille käigus sulatakse metallosi. Suured ehitusobjektid (sillad, turbiinid, laevad jne) eeldavad keevitamist.

Meie jaoks on oluline pakkuda oma klientidele parimat teenust. Kõrge keevituse kvaliteedi tagab töö kaasaegsete seadmetega. Lisaks kasutame vaid kõrge kvaliteediga keevituselektroode.

Meie meeskonda kuuluvad keevitusspetsialistid, kes teavad ja tunnevad oma tööd ning tagavad kvaliteetse keevituse.

Pulbervärvimisel kasutatakse vabalt lendlevat laenguga pulbrit, mis kantakse detailile läbi spetsiaalse pihustipüssi. Laenguga pulbriosakesi tõmbab enda külge maandatud aluspind ning pulber nakkub elektrostaatiliselt detailile. Seejärel saavutab pulber kuumutusahjus temperatuuril 200°C ühtlase ja vastupidava pinnakatte.

Värvitud detailide korrosioonikaitse tõstmiseks kasutatakse eeltöötlusena elektrolüütilist tsinkimist.

Pulbervärv on lahustitevaba pulbriline segu, mis koosneb vaigust, kõvendist, värvipigmendist, täiteainest ja lisanditest. Enim kasutatakse polüester, epoksüd ja nende kahe segu baasil valmistatud pulbreid. Lisandite abil saavutatakse aga erinevaid pinnaefekte ja läikivuse astmeid (läikiv matt, samet, liivapaber, metallik jne).

Eelised:
ei kulu aega värvi kuivamisele,
väga ühtlane värvikiht ka kõige keerukamade detailide värvimisel,
puudub nn värvi jooksmise oht,
värvitud pinna kvaliteet ja atraktiivsus,
minimaalne värvikadu,
keskkonnasõbralikkus (ei sisalda mürgiseid lahusteid, värvipigmendid on raskemetallidevabad, tekitavad vähe ja ohutuid jäätmeid).

Puudused:
sobilik põhiliselt metallpindadele,
ei sobi koduseks kasutamiseks,
ei sobi roostes pindade katmiseks,
puudub võimalus muuta pulbrite värvitooni, läiget ja struktuuri.